zcsiwp.jpg
zcpsid.jpg
zcpodz.jpg
zctias.jpg
Tajemnice dziecięcych rysunków
grafika
Powrót
Drukuj
Pdf
Wypowiedz się

Rysunek - jako badawcza metoda projekcyjna - stosowana jest w celu uzyskania wglądu w wewnętrzne konflikty dziecka, jego emocje, obawy, sposób postrzegania siebie i innych, w charakter interakcji z członkami rodziny. Rysowanie i malowanie to czynności bardzo osobiste, które odzwierciedlają emocje dziecka. Wraz z dokładnym i umiejętnie przeprowadzonym wywiadem, symbolika rysunków, staje się narzędziem diagnozy i prologiem w celu ustalenia procesu terapeutycznego. Stosowanie metod rysunkowych wydaje się bardzo łatwe, lecz interpretacja wyników jest dość trudna, a nieumiejętność badaczy często może krzywdzić i przekłamywać prawdziwy obraz. Trwa dyskusja "w jakim stopniu metody rysunkowe można uznać za skuteczną metodę diagnostyczno - terapeutyczną", nikt jednak nie kwestionuje informacji, jakie można zebrać dzięki zastosowaniu tej techniki. W wielu przypadkach to właśnie rysunek ujawnia skrywane przez dziecko tajemnice i obawy, pomaga w pracy specjalistów w szkole, ale i na sali sądowej. 

Szkolenie "Tajemnice dziecięcych rysunków" skierowane jest do terapeutów, pedagogów, wychowawców, rodziców i opiekunów, którzy są zainteresowani zastosowaniem rysunkowych testów projekcyjnych w diagnozie i terapii dzieci, rodzin, partnerstw. Z powodzeniem mogą wziąć udział w nim też opiekunowie zainteresowani bliższym poznaniem rysunku jako formy ekspresji niewerbalnej swoich dzieci. 

Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem w tym szkoleniu - sprawdź terminy i miejsca w zakładce wydarzenia lub poprzez wyszukiwarkę. Możesz także przesłać zapytanie email: .

Powrót
Drukuj
Pdf
Wypowiedz się