KOMIKS SPOŁECZNY dla młodszych, starszych i wszystkich innych

"KOMIKS SPOŁECZNY dla młodszych, starszych i wszystkich innych" - to pierwsze tego typu wydawnictwo pozwalające uczyć się zachowań społecznych, jednocześnie bawiąc się i tworząc coś własnego! Na blisko 100 pełnobarwnych stronach Czytelnik "uczestniczy" w 17 różnych sytuacjach społecznych wraz z przedstawionymi w nich bohaterami. Samodzielnie wypełnia pola narracyjne, dymki dialogowe, dymki myślowe oraz wtrącenia, tak aby powstała akceptowalnie społeczna historia.

Komiks skierowany jest do dzieci w wieku szkolnym (od 4 klasy), młodzieży i dorosłych z deficytami w sferze społecznej. Publikacja doskonale sprawdzi się też w zajęciach z osobami z niepełnosprawnościami - intelektualną, z autyzmem wysokofunkcjonującym i zespołem Aspergera, z zaburzeniami psychicznymi czy też z zagrożeniem niedostosowaniem społecznym. Komiks sprawdzi się w pracy z osobami z zaburzeniami zachowania. Pozwoli w atrakcyjnej formie poznać i podpatrzyć zachowania innych ludzi.

To doskonała pomoc w trakcie sesji treningu umiejętności społecznych, ale również może posłużyć rodzicom do wspólnych ćwiczeń z dziećmi w domu w zakresie kontaktów interpersonalnych, może być pomocą w szkole na zajęciach specjalistycznych, rewalidacyjnych czy kompensacyjno-korekcyjnych. To doskonały materiał do dyskusji, rozwinięcia tematów przedstawionych w historii komiksowej, omówienia zachowan bohaterów, a może stworzenia nawet własnych ciekawych i zaskakujących historyjek. Publikacja dla psychologów, pedagogów, terapeutów, nauczycieli, asystentów rodzin oraz innych osób zainteresowanych pracą nad zachowaniami.

Czytelnik uczy się i rozwija umiejętności komunikowania, dyskutowania, inicjowania kontaktów międzyludzkich, wyrażania emocji, krytyki, prawienia komplementów i przestrzegania granic w kontaktach interpersonalnych. Na podstawie przedstawionych historyjek można tworzyć instrukcje zachowań do ćwiczeń czy też szukać alternatywnych rozwiązań.

SPIS TREŚCI:

1) Wstęp

2) Poważna rozmowa

3) Małe sukcesy

4) Przyjaciele

5) Na zakupach

6) Chwile w szpitalu

7) Kochana babcia

8) Wspomnienia z wakacji

9) Randka

10) Zderzenie

11) Wspaniałe zakupy

12) U dentysty

13) Smutek i żałoba

14) Nie zrozumiesz tego

15) Nowoczesna klasa

16) Na sygnale

17) Przyjaciółka mama

18) Spotkanie z trenerem TUS

CENA PUBLIKACJI 55,00 zł brutto (plus koszt przesyłki pocztowej).

KUP TERAZ