Trener pracy i asystent osoby niepełnosprawnej hitem 2015!

Jak ogłosił Jarosław Duda, pełnomocnik rządu do spraw osób niepełnosprawnych, w roku 2015 priorytetami Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej będzie wprowadzanie zindywidualizowanej pomocy w postaci trenera pracy i asystenta osoby niepełnosprawnej.  Trener pracy pomagałby osobie z niepełnosprawnością w poszukiwaniu pracy i jej utrzymywaniu, a asystent osób z niepełnosprawnością wspierał w różnych innych formach aktywności – wszędzie tam, gdzie ta pomoc byłaby niezbędna. Zdaniem ministra Dudy nie ma już takiej dysfunkcji organizmu, która by wykluczała osoby niepełnosprawne z rynku pracy. Przy dzisiejszych udogodnieniach i wspomaganiu, może każda z powodzeniem pracować. W Polsce jest blisko 5 mln osób niepełnosprawnych i ponad 3,2 mln z orzeczeniami o stopniu niepełnosprawności.
Trzymamy Pana Ministra za słowo. Zapraszamy na nasze szkolenia zarówno osoby niepełnosprawne, jak i całe ich otoczenie. Model zatrudniania wspomaganego i asystentury jest przez nas od kilku lat promowany w szkoleniach i innych działaniach na rzecz środowiska. Od lat kształcimy także trenerów pracy i doradców wyspecjalizowanych w aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Proponujemy także pomoc w opracowywaniu ścieżki rozwoju zawodowego oraz bezpośrednich kontaktach z pracodawcami. Mamy duże doświadczenie w pracy z m.in. osobami niepełnosprawnymi intelektualnie, z zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnymi ruchowo i neurologicznie.
Warto również dodać, że model zatrudniania wspomaganego daje się z powodzeniem przenieść na grunt zatrudniania osób długotrwale bezrobotnych. Nasza Firma szkoliła już trenerów pracy właśnie pod kątem przywracania na otwarty rynek pracy takich osób.