Nasi absolwenci wśród mediatorów sądowych

W Koszalinie przeprowadziliśmy dwudniowe szkolenie specjalistyczne "Prawo dla mediatorów sądowych". Warsztat poprowadził mec. Marcin Szymielewicz, adwokat i trener naszej Firmy. Szkolenie było ważne między innymi dla tego, że właśnie zmieniają się zapisy prawa. Ma być także wiele więcej okazji do pracy dla mediatorów sądowych. Przez dwa omówione zostały przepisy prawa cywilnego, rodzinnego i opiekuńczego, gospodarczego oraz karnego. Uczestnicy zapoznali się z praktyką pracy mediatorów w zderzeniu z adwokatami stron, prokuratorem, sądem ze strony przepisów prawa. Dyskusji nie było końca. Warsztatowicze podzielili się swoimi doświadczeniami oraz problemami, które napotkali w swej codziennej pracy.

Miło nam poinformować, że p. Beata Jackowiak z Poznania, uczestniczka naszych warsztatów w Koszalinie, została wpisana na listę stałych mediatorów sądowych przy Sądzie Okręgowym w Poznaniu. Zachęcamy wszystkich Poznaniaków do kontaktu z Panią Beatą i korzystania z jej usług mediacyjnych.