Szkolenia dla Rad Pedagogicznych - Praca z uczniem ze spektrum autyzmu, z Zespołem Aspergera, z niepełnosprawnością intelektualną i z zaburzeniami psychicznymi

Coraz częściej w szkołach spotykamy się z nietypowymi zachowaniami, agresją czy autoagresją uczniów. Coraz częściej specjaliści diagnozują u dzieci i młodzieży symptomy zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności. Nauczyciele pracują z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, Zespołem Aspergera, z niepełnosprawnością intelektualną czy też zaburzeniami zachowania. W swej pracy zadają coraz więcej pytań, w jaki sposób wychodzić na przeciw potrzebom takich uczniów.

Zachodniopomorskie Centrum Szkoleń i Wspierania Przedsiębiorczości zaprasza Dyrekcje Przedszkoli, Szkół Podstawowych, Gimnazjów lub Szkół Średnich do wspólnego organizowania szkoleń z zakresu pracy z uczniami - dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnościami. Szkolenia pozwalają poznać typowe, kłopotliwe i zagrażające zachowania z którymi może spotkać się nauczyciel oraz wymienić doświadczenia z pracy z takimi uczniami. W trakcie spotkania bazujemy na konkretnych przykładach i praktycznych rozwiązaniach. To nie są suche wykłady akademickie!

Na zaproszenie przyjedziemy do Państwa w każde miejsce w Polsce, przeszkolimy nauczycieli, a jeśli zachodzi także taka potrzeba - również i rodziców. Wymiar godzinowy dopasujemy wspólnie do tematyki szkolenia, a cenę warsztatu do Państwa możliwości finansowych.