OBSZARY ZASTOSOWAŃ TRENINGÓW UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNEJ TUS SST

Treningi umiejętności społecznych - zgodnie z metodologią TUS SST - skierowane są głównie do młodzieży i osób dorosłych wykazujących deficyty w funkcjonowaniu społecznym.

Docelowymi odbiorcami treningów są osoby:

- z niepełnosprawnością intelektualną, z zespołem Downa;

- ze spectrum autyzmu i z zespołem Aspergera;

- z zaburzeniami zachowania i z ADHD;

- z niepełnosprawnością psychiczną - zaburzeniami psychicznymi i z chorobą psychiczną (w tym: ze schizofrenią, zaburzeniami lękowymi, nerwicą natręctw);

- z zaburzeniami osobowości.

Coraz częściej treningi umiejętności społecznych wykorzystuje się także w pracy z osobami długotrwale bezrobotnymi, z mechanizmami wyuczonej bezradności.

Uczestnicy szkolenia wykorzystują opracowaną metodologię i narzędzia do pracy z dziećmi w wieku szkolnym.

Na szkolenia z zakresu prowadzenia treningów umiejętności społecznych zapraszamy specjalistów pracujących na co dzień z w/w grupami, jak również rodziców i opiekunów zainteresowanych nabyciem praktycznej wiedzy do natychmiastowego zastosowania.