O roli pracy w życiu osoby niepełnosprawnej

Zachodniopomorskie Centrum Szkoleń i Wspierania Przedsiębiorczości w Kołobrzegu - na zlecenie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łobzie - zorganizowało wyjazd szkoleniowy do kołobrzeskiego Zakładu Aktywności Zawodowej, prowadzonego przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Uczestnikami szkolenia współfinansowanego ze środków unijnych byli niepełnosprawni mieszkańcy powiatu łobeskiego. Tematem szkolenia była rola pracy zawodowej w życiu osób niepełnosprawnych.

Szkolenie łączyło wiedzę teoretyczną dotyczącą form zatrudniania osób niepełnosprawnych z praktyczną - zwiedzaniem zakładu produkcyjnego zatrudniającego osoby z niepełnosprawnościami. Uczestnicy zapoznali się z przepisami prawa dotyczącymi zatrudniania osób na rynku pracy, rozmawiali z niepełnosprawnymi pracownikami, poznali produkty zakładu. Po szkoleniu był czas na spacer nad morzem i integrację grupy.