Komunikowanie i zwalczanie stresu w szkole

W ośrodku wypoczynkowym w Międzywodziu odbyło się szkolenie dla nauczycieli Zespołu Szkół z Mirosławca z zakresu komunikowania interpersonalnego oraz zwalczania stresu. Nie tylko dla nauczycieli te kompetencje są jednymi z bardziej kluczowych i pożądanych. Jak rozmawiać z innymi, jak ich słuchać, jak aktywnie uczestniczyć w ich emocjach? Co zrobić jak narasta konflikt, jak sobie radzić z wszędobylskim stresem? - takie i inne pytania padały na salach szkoleniowych.

Nauczyciele wiedzą najbardziej jak ważne jest ciągłe podwyższanie swoich umiejętności i kompetencji. W ich zawodzie wiedza i jej praktyczne zastosowanie towarzyszy przecież na codzień. Warsztaty tym różnią się od lekcji w szkole, że wiedza jest podana w inny sposób, a zastosowane ćwiczenia i inne narzędzia szkoleniowe mają nieco inny wymiar i charakter. Nabyte umiejętnośći pozostają na dłużej. Czas jest tu również na chłodną ocenę i wybór najlepszych metod do używania dla samego siebie.