Coaching biznesowy

Środkowopomorska Rada Naczelnej Organizacji Technicznej w Koszalinie realizuje przy współfinansowaniu ze środków unijnych projekt "Wsparcie na starcie". Projekt skierowany jest do osób, które zamierzały rozpocząć własną działalność gospodarczą i za projektowe pieniądze im się to udało. Dzięki operatywności koszalińskiej NOT w naszym województwie tym razem udało się uruchomić działalność przez 24 beneficjentów. Zachodniopomorskie Centrum Szkoleń i Wspierania Przedsiębiorczości w Kołobrzegu zostało wybrane do zrealizowania działań z zakresu coachingu / mentoringu biznesowego dla wszystkich nowych przedsiębiorców.

Powstały 24 firmy - od typowo budowlano - remontowych, poprzez sklepy, wynajem pokoi, usługi sprzątające, fryzjerskie, krawieckie, fotograficzne, florystyczne, księgowe, punkt przedszkolny, wypożyczalnie narzędzi po projektowanie wnętrz i wytwory artystyczne. Wszystkie skorzystały z dotacji unijnych na zakup potrzebnych narzędzi i wyposażenia, wsparcie w rozliczeniach, reklamę i promocję. Młodzi stażem biznesmeni korzystają także ze wsparcia marketingowego oraz prawnego. Nasza Firma zajęła się biznesowym coachingiem. W trakcie spotkań z beneficjentami od lutego do końca kwietnia pracujemy nad budową ich pozycji biznesowej, zwiększeniem poczucia własnej wartości, zwiększeniem przewagi konkurencyjnej i negocjacyjnej, panowaniem nad emocjami w sytuacjach biznesowych. Wszystko po to, aby zwiększyć efektywność działań w biznesie oraz po to, aby każda z firm na rynku utrzymała się jak najdłużej.