Zasady prowadzenia działalności odpłatnej przez organizacje pozarządowe

W Koszalinie przeprowadziliśmy szkolenie z zakresu podejmowania, prowadzenia i wyodrębniania działalności odpłatnej pożytku publicznego dla przedstawicieli organizacji pozarządowych. Po raz kolejny sala szkoleniowa była wypełniona po brzegi. W trakcie szkolenia omówiliśmy zasady prowadzenia odpłatnej działalności przez NGO'sy i jakie należy wprowadzić zmiany, aby takową zacząć. W warsztacie wzięli udział członkowie różnego typu organizacji pozarządowych, każdy dzielił się swoimi doświadczeniami i przykładami "z własnego podwórka". Rozważaliśmy także korzyści i zagrożenia z tytułu prowadzenia aktywności ekonomicznej organizacji. Szkolenie odbywało się w ramach działalności Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej dla regionu koszalińskiego.