Surdologopedia. Zaburzenia słuchu w praktyce logopedycznej. Model diagnostyczno-terapeutyczny KOSZALIN

"Surdologopedia. Zaburzenia słuchu w praktyce logopedycznej. Model diagnostyczno-terapeutyczny” to 8-godzinne szkolenie, w trakcie którego uczestnicy nabywają wiedzę z zakresu diagnozy i terapii w surdologopedii. Szkolenie podzielone jest na trzy bloki tematyczne związane z diagnozą słuchu, postępowaniem diagnostycznym oraz z terapią w surdologopedii. Szczególną uwagę poświęca się diagnozie i  terapii małego dziecka oraz dziecka w wieku szkolnym. Warsztat daje możliwość poznania terapeutycznych sposobów i narzędzi pracy. Szkolenie przede wszystkim skierowane jest do logopedów, pedagogów, nauczycieli, psychologów i terapeutów.

Program szkolenia:

I DIAGNOZA SŁUCHU
1.Anatomia i fizjologia narządu słuchu – wprowadzenie.
2. Rodzaje niedosłuchów i możliwości diagnostyczne – do kogo skierować dzieci z podejrzeniem wady słuchu i jakie zlecić badanie?
3. Niedosłuchy i ich wpływ na komunikację językową.
4. Centralne Zaburzenia Słuchu jako nowe spektrum zaburzeń słuchu – możliwości diagnostyczne, krótka charakterystyka.
II POSTĘPOWANIE DIAGNOSTYCZNE W SURDOLOGOPEDII
1. Diagnoza małego dziecka z niedosłuchem odbiorczym - praktyczny model postępowania.
2. Diagnoza dziecka z wieku szkolnym z niedosłuchem przewodzeniowym - wybrane narzędzia i metody.
III TERAPIA SURDOLOGOPEDYCZNA
1. Postępowanie terapeutyczne w przypadku małego dziecka z wadą słuchu – wprowadzenie do metody werbotonalnej, audytywno-werbalnej, migowej, logorytmiki.
2.  Terapia dziecka w wieku szkolnym – sposoby pracy, narzędzia do pracy.
3. Terapia w przypadku Centralnych Zaburzeń Słuchu – narzędzia terapeutyczne FORBRAIN, system FM, Neuroflow.

Szkolenie prowadzi trener Aleksandra Kaczyńska z Warszawy - neurologopeda, logopeda, surdologopeda, protetyk słuchu i terapeuta ręki. Ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej im. M.Grzegorzewskiej w Warszawie oraz kierunkowe studia podyplomowe. Specjalizuje się w pracy z dziećmi z zaburzeniami neurologicznymi, wykorzystując szeroką wiedzę zdobytą w czasie studiów i licznych szkoleń oraz kursów. W swojej pracy wykorzystuje znajomość Alternatywnych Metod Komunikacji, szczególnie Języka Migowego w komunikowaniu z osobami niesłyszącymi. Współpracuje z Fundacją Rodziny Waksmundzkich “Projan”, gdzie świadczy konsultacje neurologopedyczne oraz z Centrum Terapeutycznym “Uniquecenter” i Centrum Słuchu i Mowy "Fonetika". Ponadto udziela się dydaktycznie w Szkole Wyższej Przymierza Rodzin w Warszawie.

Wartość szkolenia: 550 zł

Wartość szkolenia zawiera się usługa trenerska, materiały szkoleniowe, serwis kawowy, zaświadczenie o udziale w szkoleniu zgodne z przepisami MEN.

Miejsce szkolenia: Koszalin
Termin szkolenia: 26.04.2016 r., godz. 9.00 – 16.00

Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

Jeśli jesteś zainteresowany - zapytaj o szczegóły
e- mail: szkolenia@zachodniopomorskie.edu.pl lub tel. 943523475, 502257571, 661320615

Jeśli jesteś zdecydowany - pobierz zgłoszenie uczestnictwa w szkoleniu, wypełnij je i prześlij na nasz adres.

MIEJSCE: Koszalin