Profilaktyka logopedyczna od noworodka KOSZALIN

"Profilaktyka logopedyczna od noworodka” to 8-godzinne szkolenie, w trakcie którego uczestnicy zapoznają się z teoretycznymi i praktycznymi zagadnieniami profilaktyki logopedycznej ze szczególnym uwzględnieniem okresu ciążowo - okołoporodowego i rozwoju dziecka w pierwszym roku życia. Warsztat przedstawia model diagnozy noworodka oraz metody i techniki usprawniania logopedycznego dzieci z grupy ryzyka. Szkolenie przede wszystkim skierowane jest do logopedów, neurologopedów pracujących we wszystkich placówkach oświatowych, medycznych, poradniach psychologiczno - pedagogicznych. Zapraszamy także rodziców.

Program szkolenia:

1. Wywiad biologiczno - środowiskowy do wykrywania wczesnych uwarunkowań rozwoju mowy

2. Rozwój komunikacji językowej i funkcji słuchowych dziecka od 0 do 12 miesiąca życia na tle rozwoju motorycznego

3. Diagnoza logopedyczna noworodka oraz niemowlęcia z uzwględnieniem rozwoju psychomotorycznego

4. Masaż neurologopedyczny usprawniający funkcje pokarmowe i poprawiający pracę narządów ertykulacyjnych

5. Rozwój funkcji pokarmowych - usprawnianie, techniki prawidłowego sposobu podawania pokarmów małemu dziecku

6. Metody pracy logopedycznej z dzieckiem w wieku od 0 do 12 miesiąca życia - wymiana doświadczeń własnych

Szkolenie prowadzi trener Aleksandra Kaczyńska z Warszawy - neurologopeda, logopeda, surdologopeda, protetyk słuchu i terapeuta ręki. Ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej im. M.Grzegorzewskiej w Warszawie oraz kierunkowe studia podyplomowe. Specjalizuje się w pracy z dziećmi z zaburzeniami neurologicznymi, wykorzystując szeroką wiedzę zdobytą w czasie studiów i licznych szkoleń oraz kursów. W swojej pracy wykorzystuje znajomość Alternatywnych Metod Komunikacji, szczególnie Języka Migowego w komunikowaniu z osobami niesłyszącymi. Współpracuje z Fundacją Rodziny Waksmundzkich “Projan”, gdzie świadczy konsultacje neurologopedyczne oraz z Centrum Terapeutycznym “Uniquecenter” i Centrum Słuchu i Mowy "Fonetika". Ponadto udziela się dydaktycznie w Szkole Wyższej Przymierza Rodzin w Warszawie.

Wartość szkolenia: 550 zł

Wartość szkolenia zawiera się usługa trenerska, materiały szkoleniowe, serwis kawowy, zaświadczenie o udziale w szkoleniu zgodne z przepisami MEN.

Miejsce szkolenia: Koszalin

Termin szkolenia: 09.06.2016 r., godz. 9.00 – 16.00

Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

Jeśli jesteś zainteresowany - zapytaj o szczegóły e- mail: szkolenia@zachodniopomorskie.edu.pl lub tel. 943523475, 502257571, 661320615

Jeśli jesteś zdecydowany - pobierz kartę uczestnictwa w szkoleniu, wypełnij je i prześlij na nasz adres.

MIEJSCE: Koszalin