SEKSUALNOŚĆ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Warsztat "Seksualność osób niepełnosprawnych" dotyka tematyki dotychczas bardzo drażliwej, o której nie mówiło się nigdy głośno i wyraźnie. Poruszane tematy przełamują tzw. zaklęty pierścień tabu. Jak kształtują się zachowania seksualne osób niepełnosprawnych? Jaki wpływ na seksualność ma niepełnosprawność? Jaką rolę odrywają rodzina i najbliższe otoczenia osoby niepełnosprawnej? Jak przygotować osobę niepełnosprawną do świadomej prokreacji i życia rodzinnego? Jak osobę niepełnosprawną nauczyć dostrzegania potrzeb seksualnych, ich odczuwania oraz jak je mogą realizować? Szkolenie zawiera zagadnienia rozwoju psychoseksualnego, edukacji sekualnej, ale także i wykorzystywania seksualnego osób niepełnosprawnych. Zajęcia łączą w sobie część teoretyczno - warsztatową z częścią, w której uczestnicy prowadzą dyskusję, mogą zadawać pytania. Szczególnie dużą część warsztatu poświęcono na omówienie zagadnien związanych z niepełnosprawną intelektualną, osób z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnych ruchowo. Jego treści mogą jednak z powodzeniem zostać dostosowane dla potrzeb innych grup niepełnosprawności.
Program szkolenia obejmuje 12 godzin szkoleniowych (2 dni szkoleniowe po 6 godzin dziennie).

Jesteś zainteresowany organizacją takiego szkolenia? Chcesz wziąć udział w takim szkoleniu? Chcesz poznać szczegóły tego szkolenia? Wyślij e-mail z zapytanie na nasz adres:

Nie masz pieniędzy, aby sfinansować udział w szkoleniu? Skorzystaj z naszej oferty finansowania szkoleń.